Waar gaat deze meeting over?
We zoeken kandidaten die vol enthousiasme bij ons aan de slag gaan en succesvol blijven. Maar helaas is de praktijk soms anders: nieuwe medewerkers zijn teleurgesteld of vertrekken voortijdig.
Verwachtingen van kandidaten spelen een grote rol bij die teleurstelling. Weten kandidaten bij jouw organisatie goed waar ze ingestapt zijn? Hoe transparant ben jij als werkgever eigenlijk of ben je vooral bezig om je organisatie goed te ‘verkopen’? En houd je rekening met de wensen en behoeftes van je kandidaten?
Rijkswaterstaat is gestart met een project om de verwachtingen van kandidaten beter te gaan managen en mismatches te voorkomen. Ze pakken dat aan op een andere manier, die je nog niet veel ziet in Nederland. Niet alleen vanuit de kandidaat maar ook vanuit henzelf.
Zo nemen ze bijvoorbeeld de verwachtingen van kandidaten vooraf mee in het sollicitatiegesprek en krijgen kandidaten de kans om de organisatie van binnenuit te leren kennen voordat ze ja zeggen. Met het eerlijke verhaal over en weer nemen ze kandidaten serieus en ontstaat er vertrouwen.
Sjoerd Burger & Joseph Otto, Recruitment RWS, delen de ervaringen van RWS graag met je. Maar zijn ook benieuwd hoe anderen hier mee omgaan.